היי חברים ,

ספי שיש חלון מוגדרים כסוג של קופינג (פלטת אבן שמורכבת מראש) ומשמשת לניקוז המים ומניעת חדירה של גשם ורטיבות אל קירות הפנים והשליכט הצבעוני.
יש להם גם פן עיצובי ליצירת גימור אסתטי לאלמנטים שונים בנוסף לחלונות, כגון קירות, גגות ומעקות.
עלות ממוצעת של ספי שיש למטר כולל עבודה היא 120-160 לאבן חברונית (תיכף נסביר).

ניתן למצוא בענף ספי חלון מאבן חברון, צפחה, טרוורטין, שיש, אבן חלילה (220 של למטר) ועוד מגוון סוגי אבן שונים. עם זאת, במהלך הזמנת ספי חלון מכל סוג של אבן, חובה לוודא שהם אינם עשויים מאבן סופגת אלא אטומים למים.
הספים יכולים להגיע במגוון עוביים של 3 ס"מ , 5 ס"מ ו-7 ס"מ (עניין עיצובי ). או בכל מיני תצורות אחרות .

שימו לב שאתם מקבלים אבן חברונית באיכות טובה  , תבקשו או ג'מעין או אינג'סה.

1. עליכם לוודא שיהיה קיים " אף מים " בכול אחד מספי החלון.
החריץ שאתם רואים בתמונה זהו "אף מים" והוא גורם למים לא "להמשיך" עד סופו אלא לעצור ולא לטפטף על השליכט הצבעוני.

2. תבקשו מידות מדוייקות כמובן לספי חלון ובכלל לשאר ספי השיש שלכם (מרפסות וכ"ו) מכיוון שנקודות החולשה של התקנת ספי השיש היא החיבורים בין סף לסף ע"י דבק שיש , ככל שיהיו מידות מדוייקות יותר כך יהיו לכם פחות חיבורים בין הספים , יהיה לכם מראה "חלק" יותר ויותר חשוב, פחות אפשרויות לחדירת מים בין חיבורי הספים.ניתן לדרוש! ( למשל אם רוחב החלון שלכם 120 ס"מ אז לנסות להתעקש שיביאו את סף החלון בחתיכה אחת )
3. יש שני סוגי גימורים , גימור מחוספס (אראה תמונה בהמשך) וגימור חלק. בכל אופן ספי השיש אמורים להגיע אליכם עם גימור חלק ונקי מ כ ל צדדי הסף !!!
4. לפני ביצוע ההובלה אליכם הביתה תגיעו למקום שממנו קניתם את הספים , תבקשו פריסה של כל הספים ובידקו אותם , רק אחרי שראיתם שכל ספי השיש מגיעים באיכות טובה וכמובן במידות מדוייקות תתנו OK להובלה. אני לצעיר הייתי בחו"ל שלושה ימים , וכך זה היה נראה , הספים לא הגיעו בגימור חלק מכל הצדדים , חלק מהספים היו שבורים במקצת בקצוות וכ"ו….בקצור לא נעים לא נורא כי הטייח תיקן לי הכל , בקיצור תקפידו לבדוק לפני קבלת הספים. בכל מקרה האיש שיש הזה הפסיד הרבה יותר בגלל ההתנהלות שלו…!
5. תסגרו ותוודאו ביצוע פאזה לכל הספים (תמונה תגיע כמובן)
6. תוודאו התקנת ספי השיש "בתוך" החלון עבור איטום

7. ביצוע ספי השיש עדיף שיהיה אחרי הטיח השחור למרות שיש כאלו שמתקינים לפני.
8. את המידות תיקחו רק לאחר הטיח השחור , כך לא יהיו סטיות (עקב עובי הטיח במקומות מסויימים).

במהלך התקנת ספי חלון לבית חשוב להקפיד ולבצע אטימה בין ספי החלון לקירות הבית למניעת חדירת רטיבות אל קירות הפנים. כמו כן, יש לבדוק את האיטום מידי כמה שנים ולחדש אותו במידת הצורך.

שלכם ,

תומר חן ריחאנה