היי בונים יקרים ,
עלות חומר 140 שקל למט בממוצע
עלות עבודה בהתאם לסגו העבודה – עמודים עולים יותר (חיתוכים) מאשר קיר ישר .
עלות עבודה בין 120 ל350 שקלים למטר .

בזמן בחירת חיפוי אבן חשוב לתת את הדעת על מספר גורמים מהותיים. ראשית, המידות. עיצוב פנים הבית מחייב לדעת אילו מידות נדרשות מן האבנים. שנית, חשוב להכיר את סוגי האבנים.
מאחר ולא כל חברה משווקת את אותם הגדלים ובמקרים רבים אף ניתן למצוא דגמים מסוימים בחברות כאלו ואחרות .
חשוב למדוד את מידות הסלון/המטבח/קירות חוץ/עמודים  על מנת לדעת בדיוק כמה מטר מרובע יש לכם וכך תוכלו לדעת איזה אבנים לבחור ( בקשו כתב כמויות מהאדריכל ותסגרו זאת בחוזה מולו )

בבחירת חיפוי אבן לבית או לגינה חשוב להכיר את הסוגים השונים של המרקמים המאפיינים את חיפויי האבן השונים, את הטיפול הדרוש בכל אחד מסוגי חיפויי האבן וכן את ההתאמה הכללית של סוג האבן לבית או לחלל הפנים באשר זה יהיה. לא פחות חשוב הוא איכות העבודה .

מאחר ואבנים הינן למעשה משאב טבעי אז על מנת לבחור את האבן הטובה ביותר, חשוב להתייעץ עם האדריכל שלכם כדי להתאים את האבן לחלל שלכם מאחר ולא כל סוגי האבנים מתאימות לכל חלל, בחינת המרקם של האבן, צבעה, המבנה הייחודי לה והסגנון הכללי שלה – הוא צעד הכרחי טרם בחירת האבן המתאימה ביותר לחלל הרצוי.

אלמנטים נוספים אותם יש לבחון טרם בחירת חיפוי אבן לקירות הוא המיקום, חומר הגלם, צבע החיפוי וגודלו. מיקום הקיר הוא משמעותי ביותר לצורך בחירה חכמה של החיפוי המתאים ולפיכך, חשוב לבחון מספר אפשרויות בטרם החלטה סופית על האבן הרצויה. גם החומר ממנו עשוי הקיר יכול להשפיע באופן משמעותי שכן קיר גבס לא יגיב באותו האופן לחיפויים שונים כמו שקיר בטון יגיב להם. בשל כך חשוב להיעזר באיש מקצוע ולרכוש מעט ידע בתחום טרם בחירה בחיפוי הרצוי.

 

שלכם,

תומר חן ריחאנה