בונים בית? משפצים? לקראת רכישת שטח ?

כמה זה יעלה לכם?!
מהו דו"ח עלויות וכתב כמויות?
איך נכון לנהל את תקציב הבניה או השיפוץ?
מומחי "בונים בית" כאן בשבילך לייעוץ ולהדרכה מקיפה בנושא עלויות בניה ותקציב ולטובת עריכת דו"ח עלויות בניה ותקציב מפורט לפרויקט הבניה והשיפוץ שלך.
בונים בית נוסדה כדי לשנות לטובתך .
זו המומחיות שלנו , זו ההצלחה שלך !

ניתן לקבוע איתנו פגישת דמו zoom להיכרות ,לייעוץ ראשוני , להסבר ולהמחשה  כאן 

ניתן גם לשלוח אלינו פניה בטופס למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם

ונתחיל בתהליך מלמד ומרתק שייתן  לכם ערך רב ויחסוך לכם סכומי כסף רבים ולא פחות חשוב מונע טעויות ועוגמת נפש !

 

מבטיחים לכם שירות נפלא !
אנו כאן עבורכם עם שירותים שאני מבטיח לכם שייקחו אתכם בדרך של הצלחה ותימנעו מעוגמת נפש ותזכו לחוויה מדהימה .

 

 

לשימושכם מצגת של שירות התקציב – בטוחים בתהנו !
תוכלו בנוסף גם להוריד אותה מכאן –> מצגת תקציב

צור קשר איתנו כאן ונסייע בשמחה !

בהצלחה !

שמי תומר חן ריחאנה ואנו כאן בבונים בית כדי לסייע לכם להתחיל את תהליך הבניה ברגל ימין.
בניית בית פרטי נחשבת לאחת מההשקעות היקרות שאתם מבצעים ומדובר בהוצאת הנטו הגדולה ביותר שתעשו ,תכנון נכון ומדויק של תקציב הבניה ימנע ממכם עוגמת נפש והוצאה כספית בלתי מתוכננת שלא תוקצבה מראש.

בנימה אישית ,אני לא פעם תוהה איך יש אנשים שמתלבטים האם לעשות אומדן תקציבי, זה פשוט מדהים אותי. על רכב שעולה כמה עשרות אלפי שקלים ברור לנו שאנחנו הולכים לעשות בדיקה במכון שעולה כמה מאות שקלים אז על בית שעולה 1-2 מיליום שקלים לא נבצע בדיקה?! זה פשוט חוסר אחריות להתקדם לבנייה בלי אומדן תקציבי, יש לזה כמה יתרונות ברורים:
1. אתם יודעים האם החלומות שלנו עומדים בפועל בתקציב שלכם כך שעדיף לדעת את זה על הנייר ולא בדיעבד על הקרקע
2. אתם יודעים כמה כל סעיף עולה לכם כך שבעלי המקצוע לא יכולים לכתוב מה שבא להם וסתם לזרוק מחירים אלא אתם כבר מגיעים אליהם כבר עם ידע מקצועי והם מבינים את זה ורובם האמת מיישרים קו
3. ייעוץ שלנו שעובר על התוכניות שלכם ומתקן ומוסיף שווה לפעמים עשרות אם לא מאות אלפי שקלים! לא מעט בונים לא חשבו לרגע לפני שעשו את האומדן והם כל כך מודים על הרגע שעשו את זה, כשתתחילו לסגור חוזים רגע לפני העלייה לקרקע האומדן הזה הוא פשוט יהיה וחייב להיות עמוד האש שלכם! פשוט חובה לעשות, מי שלא עושה בטוח, אבל בטוח ישלם הרבה יותר בשטח!

המלצות של חברים מהקהילה :

"חיסכון של 150,000 ש"ח!
לפני כשנה יצרתי קשר עם "בונים בית" והזמנתי ייעוץ אישי ואומדן תקציבי ,היה חשוב לי עוד בטרם התחלת הבנייה לקבל הערכה תקציבית אובייקטיבית כדי לדעת למה להיערך לקראת הבנייה.
הזמנתי לפגישה גם את האדריכל שלי ובשעות הערב הגיע לביתי היועץ  לשיחה נעימה ומפרה שנמשכה יותר משעתיים. הייעוץ היה מפורט ואישי לחסכון וטיפים שנתנו לנו נקודות נוספות למחשבה על אופן הבניה.
בונים בית קיבלו ממני את התוכניות שלי ולאחר כמה ימים נשלח לי אומדן תקציבי מפורט המותאם לבניה שלי.
חלפה שנה – התוכניות אושרו, קיבלתי את ההיתר המיוחל, שכרתי מפקח שינהל את תהליך הבנייה והתחלנו בחיפוש אחר קבלן השלד.
הנורה האדומה הראשונה שנדלקה לי היתה כשהתחלתי לקבל הצעות מחיר שהמפקח העביר לי וכשקיבלתי ממנו גם את הערכה התקציבית שבנה בהתאם לתוכניות שנתתי לו. נזכרתי באומדן התקציבי שהוכן עבורי לפני שנה והשוותי אותו להערכה התקציבית של מפקח הבנייה שלי. ההערכה התקציבית של המפקח הייתה מאוד כללית ולא מפורטת כמו ההצעה של בונים בית והצעת המחיר הזולה ביותר לשלד שהעביר אלי הייתה גבוהה ב-150,000! יותר מהערכה של האומדן,חזרתי לבונים בית ושיתפתי בהערכה התקציבית שקיבלתי מהמפקח וביקשתי הסברים לפער בין הערכות. הם חיזקו בי את האמון באומדן שהוכן ואף הציעו עזרה בחיפוש קבלני שלד וביקשו שאעביר לו תכניות.
במקביל, פניתי למפקח, הראיתי לו את הערכה התקציבית ושאלתי שאלות נוקבות על הפער הגבוה והערכה התקציבית הכללית שנתן לי – בעקבות זאת הכין המפקח אומדן מפורט יותר. בנוסף, פניתי לקבלני שלד נוספים מתוך מקום של ידע אלו מחירים אני אמור לקבל והתחלתי לקבל הצעות מחיר בהתאם למחירי האומדן.
בסופו של דבר קיבלתי הצעה טובה יותר מהאומדן במקביל להצעה נמוכה מהאומדן המקורי.
מכל המהלך הזה עולים לי מסקנות מאוד ברורות שילוו אותי במהלך כל הבנייה:
ללא הייעוץ והאומדן התקציבי לא היה לי רפרנס להשוואה, הייתי מסיק שמחירי השלד נעים בין 480,000 ל 520,000 ובשורה התחתונה היית משלם סביב זה, 150,000 יותר מהמחיר אליו הגעתי בזכות האומדן!
מסקנה נוספת היא בלתי נמנעת – גם כששכרתי מפקח בנייה עם המלצות חמות – אי אפשר להסתמך רק על ההצעות והערכה התקציבית שהוא מביא – האומדן שהיה לי ביד הביא אותו ליישור קו והבנה שאי אפשר ל"זרוק" לי מחירים בשיטת "מצליח" אלא לחפש הצעות שהן ריאליות עד כמה שאפשר.
בסיכומו של דבר הוצאתי סכום כסף קטן על ייעוץ, וחסכתי 150000! כבר בסעיף השלד…"

 

״ תומר ריחאנה מבונים בית אני מבקש להודות לך על העזרה הייעוץ ועל האתר הנפלא שהנך מנהל אתר שמסייע לי באופן אישי בהבנה הכללית של תהליך בניית בית. לאחרונה השתתפתי בייעוץ בניה ותקציב אתר בונים בית ובו ישבנו לדבר על כל נושא הבנייה ואכן קיבלתי טיפים חשובים ויקרים שחיסכו לי אלפי שקלים מהבנייה טיפים שלא הייתי מקבל מאף אחד אלא רק מגורם מקצועי כמו שלכם. שוב אני מודה לך מקרב לב על כל השירות המועיל שלך ושל אתר בונים בית. תודה רבה ליאור אלקריף מקהילת בונית בית״

״ היי תומר, אז בהמשך לשיחתנו בוואטסאפ רציתי לכתוב כמה מילים עם השירות שקיבלתי, מדובר נכון לרגע זה האומדן התקציבי, החלק שכולל תקציב לבית רציתי לשתף בחוויה שעברתי אתכם, אז בקצרה מדובר במגרש בגודל של 280 מטר, עליו יבנה בית בגודל של 190 מטר בנוי לערך.
אני יכול לציין שאני די "מבושל" בכל נושא תהליך הבניה, אין מאמר באתר שלא עברתי עליו לפחות פעמיים ואני די מבין בכל התהליך של הבנייה וכל המושגים המקצועיים, למרות זאת פקחתם לי את עיניי לגבי מספר דברים מאוד מהותיים בתהליך הבניה. ראשית ממבט די זריז בתוכניות הגענו למסקנה שאפשר לחסוך באופן מהותי בתוכנית האינסטלציה, כנראה ותהיה שוחה אחת במקום שלוש (כבר כמה אלפים של חסכון רק בחומר!), אבל זה הכסף הקטן, הסבתם את תשומת ליבי לגבי כיצד צריך לעבוד כאשר מתזמנים את בעלי המקצועי, עוד דוגמא לאופן עבודה היא "כיצד לקבע את צינור הביוב", אני מניח שמי שקורא את המאמרים באתר, עוקב אחר כל שלב ושלב אז שמתם לב שיש המון דרכים לבצע עבודה, יש הרבה דרכים טובות והרבה דרכים לא טובות, לרוב בעל המקצוע יבחר את הדרך שנוחה לו יותר, לא תמיד זה מה שהכי טוב לנו כבונים, [אז כמו בהרבה דברים אין חכם כבעל ניסיון ואתם עם לא מעט שנים שמתם לב לכמה דברים בתוכנית שלא היו אידיאלים, למזלי ההערות היו שבוע לפני הגשת ההיתר כך שיכולנו לבצע שינויים קטנים שבוצעו במיידי על ידי האדריכל וכך הגשנו לוועדה… אז פה אולי המקום לציין את חשיבות הפגישה עוד בשלב הסקיצות, או אולי בסקיצה האחרונה לפני ההגשה….אז כמו שציינתי עברנו על התוכנית, שאלתם שאלות מנחות לגבי כיצד אנחנו מתכננים את הבית, האם יש מערכות מיוחדות שיותקנו (מיזוג מרכזי,חימום רצפתי, שואב מרכזי וכ'ו), כמות מזגנים ובאמת כמעט כל פיפס בתוכנית, פחות משבוע לאחר הפגישה קיבלנו את האקסל שלנו! האקסל ארוווווך….. אבל ארוך לטובה, מתואר כל שלב בבית, הסעיפים מחולקים לעבודה וחומר ועלויות של כל אחד מהנ"ל, כמובן שבמהלך פגישת ההכנה צריכים להיות סוגרים האם בונים עם פומיס/איטונג וכו', כמובן שאם אתם לא סגורים תקבלו סעיף של עלות לחומר X ולחומר Y, האקסל מסודר כך שאתם מקבלים עלות משוערת ויש מספר עמודות להכניס את הצעות המחיר שקיבלתם מקבלנים וכמובן שכל פעם נעשה חישוב ביחס למחירים שהקלדתם, אני בטוח שהאקסל הזה ילך איתי מהיום ועד לרגע שבו נשב ונשתה בירה בגינה…. לסיכום, אני כאחד שחשב שהוא יחסית מבין בתהליכים, באיך לבקר על העובדה – מאוד מאוד ממליץ על השירות! ״

ניהול נכון וחכם של פרויקט הבניה שלכם מתחיל בבניית תקציב מפורט ומדויק שכלל בתוכו את כל מרכיבי הבניה ובחירת בעלי מקצוע איכותיים.
לא פעם נפגשתי עם מקרים של בונים מהקהילה אשר החלו בהליך של בנייה אך נאלצו להיעצר בדרך לתקופת זמן ארוכה – הסיבות לכך הם בדרך כלל בתכנון לקוי של התקציב וחישוב לא נכון של ההוצאות הצפויות – מה שגרם לכך שהתקציב נגמר לפני שתהליך הבנייה הסתיים.
לכן קריטי לתכנן בצורה את אותו תקציב בנייה – תוך קבלת ייעוץ מקצועי אשר יעזור לכם לעשות זאת באופן חכם וטוב .
בתהליך הבנייה  תמיד צצות הוצאות לא צפויות והחוכמה תהיה לשים דגש לא רק על תקציב הבניה אלא גם על נושא של ניהול תקציב בניה לאורך כל התהליך.

 

 

אז חברים , ממש לפני שאתם יוצאים לדרך ומתחילים בתהליך התיכנון והבנייה תעשו לעצמכם טובה ותבצעו תכנון חישוב עלויות בניה – זאת על מנת לוודא שיש ברשותכם את ההון ההתחלתי הנדרש לתהליך ובכדי להגיע להבנה לגבי פרטים כמו גודל הדירה, מיקומה ותוספות שונות ומותאמות דרישות.
בכדי לבצע תכנון חישוב עלויות בניה בצורה מוקפדת ונכונה, חשוב מאוד מבחינתכם לקבל את כל הידע והכלים אשר יאפשרו לו לבצע חישוב מדויק ככל שמתאפשר ובהתאמה, לסייע לכם לתכנן את התקציב אותו תדרשו להוציא על הבנייה.
חישוב עלויות בניה מושפע מלא מעט פרמטרים ובין היתר:
עלות הקרקע – בהתאם למיקומה, גודל העבודות אותן צריך לבצע בכדי לבנות על השטח, חישוב עלות השלד על פי מטר, חישוב עלויות הגמרים שמשתנים בין בית לבית  וכמובן לקיחה בחשבון של כל ההוצאות הנלוות כגון מיסים, היטלים, התשלום לבעלי המקצוע ,יועצים , מתכננים ועוד..
אל תעשו טעות כמו לא מעט בונים שעושים לבד ואז לא באמת מבינים ושוכחים לקחת בחשבון הוצאות רבות – מה שיכול להוביל להפסקת הליך הבניה באמצע כשהסיבה לכך היא מחסור בתקציב.
ביצוע אומדן דרכנו גם מוזיל לכם את העלויות מספקים רבים שעובדים עם קהילת בונים בית ואתם מקבלים את המחיר "שלנו"  כמובן.

האינטרס האמיתי שלנו הוא הצלחתכם !

 

 

ialicante-mediterranean-homes-475777-unsplash
אומדן תקציבי של בונים בית , המתכון שלכם להצלחה!!

שאלות ותשובות

בשלב טרום אדריכל כשאין עדיין תוכניות אנו מגדירים מולכם את הפרוגרמה שלכם (הרצונות שלכם) ומהנדס בונים בית מתרגם את הרצון שלכם לאומדן עלויות כדי לבדוק שהחלום שלכם תואם את היכולת שלכם ועל ידי כך גם בוחרים את האדריכל המתאים לפרויקט שלכם. לקראת הפקדה לוועדה נבצע את תקציב האמת ועל פי תוכניות הבניה. נוודה שלא נגיע לועדה עם סקיצות תכנוניות שלא עומדות בקנה אחד עם היכולות הכלכליות שלכם. לאחר קבלת היתר ובשלב תוכניות עבודה למכרז נבצע כמאות על התוכניות ותרגום של התוכניות שלכם לעליות בניה/פיתוח חוץ סופיות ללא סטייה . נקבל תקציב סופי ומוכן לקראת יציאה למכרז קבלנים
מטרת התקציב הינה כדי למנוע חוסר איזון בין התוכניות שלכם לבין היכולת התקציבית שלכם משפחות נוטות להשקיע זמן ברצונות שלהם אך מצד שני אינם מתמודדים עם היכולת הכלכלית שלהם ואי התמודדות כזו גוררת לסטייה מהותית בתקציב שלכם שקשה מאוד עד בלתי אפשרי להתגבר עליה בשלבים מאוחרים יותר .
על סמך התקציב מקבלים החלטות חשובות כמו בחירת אדריכל , חומרי גמר , מבנה וגודל הבית , בחירת קבלנים נכונים , איזון תיכנוני אל מול היכולת שלכם הן בתיכנון אדריכלי נכון יותר , הגדרת כמות וגדלי המפתחים אצלכם בבית ועוד מאפיינים שאם לא נותנים להם דגש מקצועי בתחילת הדרך אנו מגיעים לשלב הביצוע ללא איזון תקציבי בין התוכנית לעלות הפרויקט בפועל.
ביצוע תקציב איתנו מכוון אתכם במדויק עם הרצונות שלכם אל מול היכולת הכלכלית שלכם . אומדן בונים בית המתחיל עוד טרום בחירת אדריכל מאפיין את כל הרצונות שלכם ועל ידי כך גם מסייע לכם בבחירת אדריכל מתאים לפרויקט שלכם ומהו התיכנון העתידי שמתאים ל״כיס״ שלכם.
כל בית שונה ממשנהו, ישנם מאות משתנים שמשפיעים על כל בית ובית , 85 אחוז מהמשפחות חורגות ומתכננות מעבר ליכולת הכלכלית שלהם והחריגות מגיעות למאות אלפי שקלים וישנם הפרשים כאלו גם בין 2 בתים שלכאורה זהים . אין תקציב דומה , כל משפחה צריכה להתנהל באחריות אל מול היכולת הכלכלית שלה בלבד ועל ידי כך תכנון נכון עבורה בלבד.
ידע זה כוח! ככל שיש לכם עלות הנדסית מקצועית של כל תחום ותחום אתם מובילים את הפרויקט ולא מובלים ע״י הצעות מחיר שאינם ברורות לכם ללא נקודת ייחוס אמיתית.
תמחור תקציבי עוזר לכם בכך שלא תפנו לאנשי מקצוע שלא ״תפורים״ למידתכם ולביתכם , ישנם אדריכלים/קבלנים שונים שפניה אליהם כבר מראש היא טעות בגלל שהם לא תואמים את התקציב שלכם ולכן הם צריכים להיות כאלו שתואמים את התקציב שלכם והתוכניות שלכם.
בנוסף הגעה אליהם כבר מראש עם תקציב עוזרת לכם לחסוך ומפקדת אתכם ליעד התקציבי שלכם אל מול הצעת המחיר
מפקח הבניה שלכם או מנהל הפרויקט בזמן הבניה לא יוכל להביא הצעות מחיר לא מבוססות , כשיש בידכם תקציב ניטרלי לפי תוכניות אומר שיש לכם נקודת ייחוס מקצועית להשוואה
התקציב מלווה וילווה אתכם בכל מהלך הפרויקט ,בחירת הקבלנים תהיה נכונה יותר , המשא ומתן יהיה נכון יותר , הצלחה במכרז הקבלני שלכם אל מול התקציב תשפר מאוד את הצלחת הפרויקט שלכם.
גם אם קיבלתם 3 הצעות מחיר מקבלנים שונים, אינכם יודעים אם המחיר הוא הנכון. אם שלושה קבלנים נתנו הצעות אתם לא תדעו אם כל השלושה מראש גבוהים יותר ממה שאתם אמורים לשלם בפועל , אומדן ייתן לכם נקודת ייחוס אמיתית ונכונה.
האקסל הוא דוגמא בלבד ושל בית מסויים ואינו זהה לבית שלכם , כשאנו מבצעים אומדן הוא מתייחס אך ורק לשטח ולבית שלכם , לרצונות שלכם , לרמת חומרי הגמר שלכם ועוד אינספור משתנים ששונים בין שטח לשטח ובין משפחה למשפחה .
בשלב מוקדם ככל הניתן , התנהלות נכונה עוד בשלבי התיכנון מגבירה משמעותית את הצלחת הפרויקט שלכם הן מבחינת ביצוע/תיכנון ותקציב .
מעל 500 משפחות מהקהילה בשנה עוברות איתנו את התהליך החשוב ביותר בבניה שלהם ואלפי תקציבים משנים עברו . אנו פוגשים עשרות משפחות ששינו ומשנים לא פעם את התיכנון שלהם כיוון שאם הם היו יוצאים לדרך ללא ליווי תקציבי מקצועי הם היו נכנסים למערבולת כלכלית ואישית בשלבי הביצוע .לא פעם אנו שומעים את המשפט ״הצלתם אותנו״

שלכם ,

תומר חן ריחאנה