טוב , היום 11.11.11 ,אוטוטו כמה ימים לקראת קבלת היתר (ההיתר באוויר)
1. סגרתי חוזה מול ספק חומרי בניין (חוזה קבלן שלד עבודה וחומר בנפרד ) ,אתם בטח שואלים למה אני צריך את הכאב ראש הזה ….
מכיוון שכשאתם סוגרים עם קבלן שלד כולל חומר אז אתם בבעיה מכיוון שההנחה שהקבלן מספק בוודאי שלא אתם מרוויחים ממנה, דבר שני תהיו בטוחים שרוב (אני מדגיש רוב , יש גם צדיקים) הקבלנים יחסכו עליכם בחומר וזה אומר חומר מאיכות ירודה ובעקבות כך עבודה לא משהו…. אך יש קבלנים טובים שיעניקו לכם את ההנחה ויוכלו לתת לכם הצעת מחיר טובה יותר , בדרך כלל מדובר בקבלנים שעובדים המון ויש להם חשבון טוב אצל ספק חומרי הבניין שלהם , לשמחתי שלי סגרתי עם קבלן שלד שבאמת משקיע ומנסה לחסוך לי כמה שניתן , מה עוד שבסגירת חומר לבד אתם חוסכים עוד 5-10 אחוז מעלות הכוללת של השלד (בדוק!).
כמעט תמיד הצעות עם חומר יהיו יותר יקרות כיוון שהקבלן רוצה להבטיח לעצמו שלא יהיו לו הפסדים…
2. ממתין לקבלת הצעות מחיר וסגירה מול קבלני חשמל ואינסטלציה
3. הקבלן שלי הגיע עם טרקטוריסט לנקות את השטח לקראת מודד שיגיע בשבוע הבא לביצוע מתווה לקראת הבנייה.
4. השבוע סגרתי חוזה מול חברת מדידה (עלות בין 1000 ל-4500 לכל המדידות, תלוי אזור). בערך 1200 למדידה וצריך שלוש ארבע כאלו במהלך הבניה יש לשלוח אישור מהחברה לרשות המקומית.

מסתבר שטוב שהקבלן שלי הגיע היום לנקות את השטח כיוון שנטמנו אצלי בשטח חלקי בטון שלא נשלחו להטמנה ע"י קבלן הפסולת של בית שנבנה בשטח שצמוד אלי (דו)וזאת מטעמי חיסכון .
במידה וחלקי הבטון לא היו מוצאים מהשטח אז היינו נתקעים בקידוחי הכלונסאות מה שאומר שהיו מתעופפים לי עוד כמה אלפי שקלים.
עלות טרקטוריסט : בסביבות 200-300 שקלים לשעת עבודה.
בין לבין גיסי זוהר התותח הפניק אותנו בקפה תוצרת בית

חשוב שתדעו שעלות פיתוח השטח תלויה הרבה בסוג השטח שלכם וסוג האדמה , כלומר אם האדמה שלכם גרועה ( אדמה שחורה) ואתם צריכים להוריד גובה מהשטח שלכם כלומר לפנות משאיות חול מהשטח אזלקבלן העפר אין מה לעשות עם האדמה ( אדמה שחורה זו אמדה שאינה ברת מכירה…) ולכן עלות פינוי המשאית תעלה לכם כ500-800 שקלים למשאית, כל משאית מכילה כ15 קוב בקירוב , את העלות הזו אתם יכולים לחשב מראש עוד לפני שהתחלתם לתכנן את הבנייה , כדאי שתתכוננו מכיוון שיש שטחים שעלות הפיתוח שלהם יקרה מאוד…

 

 

 

  

 

 

יאללה , השטח נקי ומיושר לקראת הבנייה…. מבטיח לכם התרגשות