מיזם בונים בית, קהילת בוני הבתים הפרטיים הגדולה בישראל, נוסד בשנת 2012 על ידי תומר חן ריחאנה.
המיזם הוקם לאחר שתומר לא מצא מקור ידע וחומרי קריאה כגון אופן ביצוע בניית בית ועלויות הבניה , מהן כוללות ? איך בכלל בונים בית ? מהם התהליכים? כל החיפושים הללו נכשלו לחלוטין והוא לא מצא את מבוקשו, אז הוא פשוט למד לבד , לקח קורסים , נפגש עם קבלנים ופשוט נכנס לעובי הקורה בכל נושא הבנייה לפני שהתחיל את תהליך הבנייה בכלל. לאחר שלמד החליט להקים מיזם זה כדי לשתף ולהוות מדריך ויומן בנייה עבור כל אלו שרוצים להתחיל לבנות ומאוד רוצים לדעת לקראת מה הם הולכים.

לאחר כשלוש שנים מיום הקמתו קהילת בונים בית כבר מנתה 30 אלף בונים פרטיים בחודש באתר, בקבוצות הווטסאפ ובפייסבוק. האתר מעביר לכל בונה את מדריך הבניה השלם היחיד בישראל, מקשר אלפי בונים לקבוצות ווטסאפ בכל אזור בישראל.

בסיס החזון הוא לשקף ולרכז ידע מקיף ואיכותי בתחום הבניה הפרטית וכן לשתף עצות והמלצות בין חברי הקהילה משפחות הבונים ולהיות גוף מקצועי ואמין מאד שמשקף רוח של שינוי מתבקש בשוק הבניה הישראלי ,  הגשמת החזון מתרחשת בדרך ייחודית שמשלבת הדרכה והכוונה עם חכמת המונים זמינה שטבולה בניסיונם  רב והנצבר של חברי הקהילה. מטרתנו להקל על משפחות הבונים, לפשט עבורם את המורכבות המאתגרת בתהליך ולאפשר חוויית בניה מהנה – לחברות בקהילת בונים בית ערך מוסף רב בהיבט של יעילות כלכלית שמקורה בכוח הידע ובכוח הקניה הקבוצתי.

הקשר עם חברי קהילת הבונים מתרחש באופן יום יומי דרך קבוצות בונים בית ב telegram/WhatsApp  סיורי שטח וביקורים באתרים, פגישות ייעוץ, שיחות, התכתבויות ועדכונים בנושאים שונים, משלב הכוונה לרכוש מגרש ועד לאחר סיום הפרויקט, שכידוע אצל רבים נמשך שנים לאחר האכלוס.

בנוסף כגורם מוביל בתחום, אנו מקיימים כנסים וירידים, סיורי למידה סדנאות וסדרות של הרצאות בנושא הבנייה ומקנים מעטפת ניהולית מקיפה לבונים, בה, בין היתר, נכלל לוח הפעילויות בונים בית  StepByStep , מדריך הבנייה, מאמרים, חוזים ומפרטים, תקציבים, לוחות תשלומים, ערוץ YouTube ,  ,פודקאסטים ועוד….

קבוצות בונים בית ב – WhatsApp מחברות למעלה מ – 12,000 משפחות בונים ב – 60 קבוצות אזוריות וייעודיות. קבוצות אלו נפתחו במטרה לאפשר לחברי הקהילה לחלוק ידע ומידע, להתייעץ,לקבל המלצות ולשתף בחוויותיהם במהלך פרויקט הבנייה. ההתרחשות בקבוצות מופלאה!!

חכמת ההמונים הזמינה, ההכוונה, העזרה והפרגון הופכים את המסע המאתגר למהנה ונוח. בין הבונים נוצרות חברויות אישיות ותחושת השייכות והאחווה מתגברת – חברי קהילה רבים ממשיכים לתרום לקבוצה מניסיונם גם שנים לאחר סיום הפרויקט וזה דבר מדהים, תופעה בלתי רגילה של אמון ופרגון לבונים בית, לקהילה, לקבוצה, לבעלי מקצוע ולספקים איכותיים בתחום.

בקבוצות בונים בית ב – WhatsApp לא חברים בעלי עניין )בעלי מקצוע, קבלנים וספקים( אלא רק חברי קהילה מבין משפחות הבונים. המוניטין והשם של בונים בית בתחום הבנייה יקר ערך ולא בכדי BonimBayit.Co.il קופץ אורגנית,ללא כל קידום, מעל כל חיפוש Google בתחום – קהילת בונים בית מונה נכון לחודש ינואר 2020, למעלה מ – 30,000 משפחות בונים בפריסה ארצית והקהילה צומחת וגדלה מיום ליום – התחזית לכך שכבר במהלך שנת 2021 תכפיל הקהילה את גודלה הן באתר , הן בערוץ היוטיוב המצליח והן בערוץ הפודקאסט. אנחנו מצידנו ממשיכים לשנות ולתרום !.

אנו כאן כדי לשנות ולהוביל איכות , אמינות ושירות וכל זה קורה גם בעזרת הקהילה הנפלאה .

שלכם,

תומר חן ריחאנה