מה שלומכם?!
טוב , אז לאחר שיצקנו את הממ"ד אז יום למחרת פירקנו את הטפסנות שלו ובנוסף פירקנו את כל העמודים שיצקנו ביום יציקת הממ"ד.
יש צורך להשקות את הממ"ד באותו יהיום ולמחרת עבור הבטון , אז לקחתי צינור… נראה לכם שאני אבזבז כסף?!
תפילת גשם קטנה וסופ"ש השבוע בחדרה היה מלווה בגשמים רבים אז הכל הושקה כמו שצריך….
ביום ראשון ושני כבר התחלנו לבצע טפסנות לכל עמודי התמך בבית כהכנה ליציקה שתהיה ביום חמישי.
היום הגיע החלק החשוב ! סימון המדרגות לטפסנות ! למה חשוב ?! מכיוון שתיכנון מדרגות מלווה בלא מעט טעויות מכיוון האדריכלים ואם הקבלן שלכם "ראש קטן" (מזל ששלי הוא בדיוק ההיפך!) אז אתם נתקעים עם תיכנון לא מדוייק של מדרגות שיכול להשאיר לכם טעם רע בפה להמשך כגון ,מספר מדרגות שאינו מחושב נכון , גובה קיר עליון מעל המדרגות שהוא נמוך מידי (היום אני גר בבית כזה ואני כבר הפסקתי לספור את כמות הפעמים שלא שמתי לב ודפקתי את הראש בירידה למטה) מסכן המהנדס/אדריכל של הבית הזה שאני חי היום , כל דפיקה הם מקבלים ממני "ברכה"
בקיצור חשוב מאוד שתהיו באותו היום כדי שתוכלו להיות חלק מהחישוב והמדידות לטפסנות המדרגות.
אז כמו שאמרתי הצוות היום הגיע מוקדם והקבלן מוחמד ואחיו פריד התחילו לבצע את מדידות המדרגות , שאר הצוות המשיך לעמול על בניית טפסנות לעמודי התמך ופילוסם.

לגבי המדרגות הקבלן התחיל ממידת ההתחלה של האדריכלית שלי פחות 5 ס"מ , למה ? מכיוון שהשיש על המדרגות תופס 5 ס"מ ובמידה ולא מתחשבים בזה אז יהיו לכם 5 ס"מ בולטים ורוב הסיכויים שזה יפריע בעתיד , מניסיון!
כיוון שהקבלן שלי הוא צדיק (כבר אמרתי את זה לא?) הוא מודד ומכין טפסנות למדרגות משוננות גם מלמעלה וגם מלמטה!
הרבה יותר יפה אבל יש גם חסרונות לכך (יותר מקום לדפוק את הראש בפינות התחתונות ולוקח טיפה יותר מקום בחלל המדרגות) , אני ואישתי לקחנו את זה בחשבון ויצאנו לדרך , רק בסימון המדרגות ע"י הקבלן שמנו לב לטעות קטנה , טוב , לא בדיוק טעות מכיוון שהאדריכלית שלנו תיכננה את המדרגות לפי טפסנות ישרה מלמטה ולא משוננת כמו שמבוצע עכשיו אז שמנו לב שהחלק התחתון של חצי המדרגה + מדרגה האחרונה לקראת המשטח העליון "יוצאות" מן הבית כלפי מטה אז הקבלן /אדריכלית שלי הציעו 2 פתרונות יפים ,  לבצע נישה קטנה של 20 ס"מ ולהכניס קצת את הקיר ואז יקראו את 2 המדרגות במלואם כולל תאורה לנישה מתוך 2 המדרגות שיוצאות או להכניס את הקיר הרבה פנימה וליצור מעין מחסנון חיצוני מתחת למדרגות מבחוץ וכך גם ננצל את השטח מבחוץ לאחסון/כל מה שבא לנו ובנוסף נראה כחמש מדרגות משוננות יוצאות מן הבית וזה הולך להיות יפה בטירוף וגם פרקטי אבל דיה לצרה בשעתה , אין כמו מראה עיניים , החלטה סופית תתקבל לאחר יציקת המדרגות (מבטיח לצלם לכם תמונות).
אז מחר בבוקר מתחילים טפסנות של המדרגות ואני כבר ממתין לעבוד איתם מחר…

פירקנו טפסנות ממ"ד

 

 

זום לתמונה הקודמת , מה שאתם רואים זה את הרווח בין משקוף דלת הממ"ד לקיר הבטון , נשאר רווח של 2 ס"מ גם מהצד החיצוני וגם מהפינימי כדי שבעתיד הטיח "יחליק" וישתלב עם המשקוף , להזכירכם הזמנתי משקוף 24 ס"מ בשביל זה .

 

 

עמוד לאחר הורדת טפסנות

 

 

 

 

 

הכנת טפסנות לעמוד

 

 

הכנת טפסנות לעמוד פינתי

 

 

סימון המדרגות של הקבלן, אדריכלית הגיעה לבדוק את הבעיה שציינתי

 

 

קיר טפסנות תומך בטון ליציקת המדרגות

 

 

סימון התחלת מדרגה ראשונה
אמשיך לעדכן בסופ"ש.
המשך שבוע קסום לכולכם