תקנון קבוצות

קבוצות בונים בית ב – WhatsApp 

קבוצות בונים בית, המחברות למעלה מ – 10,000 בונים בחלוקה ל – 90 קבוצות אזוריות וייעודיות ומומחיות, נפתחו במטרה לאפשר לחברי הקהילה לחלוק ידע ומידע, להתייעץ, לקבל המלצות ולשתף בחוויות פרויקט הבנייה.

ההתרחשות בקבוצות נפלאה!! חכמת ההמונים הזמינה, ההכוונה, העזרה והפרגון הופכים את המסע המאתגר למהנה ונוח. בין הבונים נוצרות חברויות אישיות ותחושת השייכות והאחווה מתגברת – חברי קהילה רבים ממשיכים לתרום לקבוצה מניסיונם גם שנים לאחר סיום הפרויקט וזה מדהים.  

חברות בקבוצות בונים בית כפופה לכללים, בעלי חשיבות רבה, לשמירה על איכות הקבוצות וערכן הרב לחברי קהילת הבונים:   

 

 • צירוף חברים – צירוף חברים חדשים לקבוצות  ה – WhatsApp האזוריות ייעשה דרך דף הבית באתר  www.bonimbayit.co.il  או בפנייה ישירה (טלפונית / הודעה) תחת ״צור קשר״ באתר .
 • בונים בלבד – בקבוצות ה – WhatsApp האזוריות חברים בונים ומשפצים בלבד ולא בעלי אינטרס עסקי  – גורם בעל עניין עסקי לא יצורף לקבוצה. בקבוצות מומחיות חברים גם אנשי מקצוע מטעם "בונים בית" על מנת לתת מענה מקצועי לבונים, אך ללא קידום אישי. בעלי מקצוע אחרים בעלי עניין אישי, שיכנסו לקבוצות אלו, יוסרו.
 • בנייה בלבד – אין להעלות בקבוצה נושאים שאינם רלוונטיים לפרויקט הבנייה והשיפוץ.
 • עצות והמלצות – חכמת המונים זה דבר נפלא, לעצות ולהמלצות ישנו ערך רב, אך חשוב לזכור, כי האחריות בפועל רובצת על הבונה ולכן נכון להתנהל בשיקול דעת ולא "לסמוך". 
 • חכמת ההמונים – ידע זה דבר נפלא ולעצות ולהמלצות ישנו ערך רב, אך חשוב לזכור: האחריות בפועל רובצת על הבונה ולכן נכון להתנהל בשיקול דעת ולבדוק כל המלצה בשטח. 

 

 • מנוחה בשבת וחג – בקשתנו להימנע מהתכתבות בקבוצות במהלך השישי שבת והחגים. הרצון לכבד את רגשות חברי הקהילה שומרי המסורת עולה בקנה אחד עם הצורך במנוחה.
 • שעות פעילות – אנא העלו הודעות רק בשעות הפעילות המקובלות: 

בימות החול 7:00 עד 23:30

בשישי וערבי חג 7:00 עד כניסת השבת/חג

שבתות וחגים מיציאת השבת/חג עד 23:30

כמו כן, בקשתינו להימנע ככל הניתן מהתכתבות במהלך השישי שבת והחגים. הרצון לכבד את רגשות חברי הקהילה שומרי המסורת, עולה בקנה אחד עם הצורך של כולנו  במנוחה.

 

 • שיח ענייני ומכבד – בקבוצת ה – WhatsApp ריבוי משתתפים ודעות ולכן חשוב לשמור על שיח ענייני, חברי ומכבד, אין מקום לאמוציות וגם אין טעם לכך. במידה ויש צורך להעיר על שיח/הודעה לא ענייניים, צוות בונים בית ידאג לכך. אנא שימרו על תגובות עינייניות ומפרגנות בלבד בין חברי הקבוצה.
 • המלצות – המלצות ביחס לבעלי מקצוע, ספקים, קבלנים וכיו"ב נכון ככלל להעלות לאחר סיום ההתקשרות, כמובן מניסיון אישי. ככל שאין זה כך, בבקשה לסייג לטובת הגילוי הנאות. 
 • המלצות אישיות – המלצות ביחס לבעלי מקצוע, ספקים, קבלנים וכיו"ב נכון ככלל להעלות רק מניסיון אישי ולאחר סיום ההתקשרות. במידה ואין זה כך, בבקשה לציין זאת במפורש לטובת הגילוי הנאות.  
 • המלצה לא מקובלת – אין להעלות בקבוצות מידע פרסומי ועסקי ומידע לגבי כנסים ומכירות וכד'.
 • דיס המלצות – ניתן ואף נכון לשתף בקבוצה בחוויית התקשרות שאינה חיובית. לשים לב לכך שהשיתוף ינוסח בצורה עובדתית ולא בצורת שיימינג.
 • פרטיות – אין להעביר פרטים אישיים ומספרי טלפון של חברים בקבוצה לגורם חיצוני ללא הסכמה מפורשת ואין לפנות באופן פרטי לבונים לקידום עניין אישי. כמו כן, בונים בית מתחייבת לשמור על פרטיות כלל החברים בקהילה ולא להעביר פרטים לאף ספק, בעל מקצוע או כל בעל עניין אחר ללא בקשה מפורשת מהבונה.

 

*אנו מודעים היטב לחשיבות הרבה של הידע והמידע בקבוצות ונערכים לשיתוף ההתכתבויות בין כלל הקבוצות כך שלצורך ההמחשה בונה בקבוצה מסוימת יוכל להיחשף לתוכן מקומי בקבוצות אזוריות מקבילות וכן לתוכן רוחבי בקבוצות הארציות – הכוונה כמובן לתוכן מלמד. 

 

בברכה

תומר חן ריחאנה וצוות בונים בית