טוב אז לאחר יציקת ריצפת -15 הזמנו בלוקים שיגיעו מחר 07.12 לשטח.

מדובר בבלוק שחור 8 חורים של חברת אבן וסיד 22 ס"מ

>

עדכון: מאמר שלם על בלוק פומיס בידוד ועם איזה בלוק כדאי לבנות בלינק הזה

<

בנוסף הוזמנו גם בלוקים 2 חורים לשורה הראשונה בלבד שתבוצע בתוכם יציקת בטון וזאת כדי למנוע חילחול מים לפנים הבית.

בנוסף הוזמנו בלוקי 22 ס״מ . למה 22?

מכיוון שברווח של ה-2 ס"מ על עמודי הבטון אני שם קלקר אדקס 2 ס"מ  דו צדדי עבור בידוד , העלות שלו בטלה בשישים ולכן אני שם את זה למרות שהדעות חלוקות לגבי יעילותו וחלקם טוענים שהוא בעייתי בתפיסת הטיח עליו. לפי בדיקות שלי , ביישום נכון של הטיח עם רשת לא אמורה להיות בעיה (אעדכן אתכם לאחר היישום).

מחר יתקבלו תמונות.

בנוסף מחר האדריכלית שלי מבקרת פעם נוספת ונפגשת פעם ראשונה עם הקבלן שלי , מקווה שהכל יעבור בשלום (מלחמות אגו)

הקבלן הציע לי כמה דברים שלא מקובלים עליה והיא טוענת לצורת יישום אחרת.

בקיצור הכנתי את הזירה למחר … 😉

לגמרי לא קשור רציתי לעדכן אתכם שביום שישי סגרנו(כלומר האישה) ריצוף , יש לי 290 מטר ריצוף + 50 מטר קירות מקלחת ,העדפתי לסגור עכשיו מכיוון שרציתי לתפוס את מחירי דצמבר ויחסית השגנו מחירים טובים .

אז בבוקר יום  שישי , הורדנו את הילד בגן  ולקחנו את עצמנו + התאומים שבבטן לסיבוב ,היו לי תיכנונים אחרים לשעה 10:00 אז אמרתי לעצמי כמה זמן זה ייקח , שעה? שעה וחצי גג…בקטנה , נעשה סיבוב , נקנה ונגמור עם זה.

איך שהגענו קידמה אותנו בברכה מוכרת יפת מראה (למזלי הייתי עם משקפי שמש אז אישתי לא שמה לב שנעצתי בה מבט…)  ואז התחלנו להסתובב , אישתי משום מה נמשכה כמו עש לריצוף הכי יקר שם , מן יכולת מופלאה שכזו יש לנשים , בזווית העין ראיתי סטנד של מרצפות סיניות במחירים שפויים אך זה כמו להילחם מלחמה שאבודה מראש , אין מה לעשות , קיבלתי את זה והשתרכתי אחריה

אך כשישנם כלכך הרבה מוצרים אז ביחס ישר כך מספר הדקות שהסתובבנו , חיפשתי נואשות כיסא לשבת בו ולשחק קצת באחד ממגוון המשחקים שהבן שלי הוריד לי מהמרקט אך לא היה אף כיסא אחד לגברים שביננו , לשמחתי ראיתי שאני לא לבד ואם היה כסא סביר להניח שהיו רבים עליו עוד כמה גברים מתוסכלים שהסתובבו בחנות יחד איתי…

לאחר שעה. של מבט ב כ ל המרצפות/אריחים(מה יהיה כשנצטרך לבחור ברזים ואסלות???!!!)  בחנות הגיע אלינו בחור בשם אבנר , מכר של המשפחה וחברים והראה/הסביר לנו (שמתי לב שהוא משקיע את מירב תשומת הלב לאישתי ) אין חכם כבעל ניסיון , הוא יודע שלי אין ולא תהיה מילה בבחירת הריצוף …

ואני מידי פעם ממלמל למוכר "זה המחיר?!"  , "מה אתה דואג תומר , כשנגיע לחשבון נסתדר" , כשאומרים לי לא לדאוג זה הזמן שאני מתחיל לדאוג הכי הרבה. …

אז בסופו של דבר "בחרנו" לחלק הציבורי בבית (110 מטר) ריצוף  גרניט דמוי אבן משתנה (45 + 10 + 30) (מחיר המדף על המרצפה עצמה היה 240שקלים למטר).

לשאר חלקי הבית נבחר ריצוף גרניט 45 במחיר מדף של 65 שקלים למטר

למרפסת שלנו (50 מטר בקומה השנייה) נבחר ריצוף סוג ב מהמם במחיר של45 שקלים למטר.

לקירות המקלחת בחרנו אריחי מט לבנים 30X60 .

עיטורים נקנה בנפרד.

בנוסף סגרנו 3 אסלות סמויות של חברת גרוי במחיר של 300 לאחת. אסלות סמויות נכנסות בשלב השלד (רצף או אינסטלטור אמורים לבטן , לא לשכוח לסגור בחוזה!) גם לא לשכוח לבצע נישה בקיר במידה ואתם רוצים שהיה קיר "חלק" ושלא יראו את האסלה הסמויה.

אז לאחר ש"בחרנו " הכל התיישבנו עם אבנר הנחמד בעמדה שלו , אישתי כולה צוהלת ואני רק רוצה לראות מה קורה עם התקציב שלנו … אבנר אומר לי "אל תדאג,נעשה לכם הנחה " , בחנויות הקרמיקה לבן זה לא לבן והכל זה המלצה…אז אבנר מתחיל לתקתק במחשב ואני תיקתקתי תפילה קטנה של "בבקשה, אל תעבור את התקציב" , לאחר תיקתוק הוא מתחיל להוריד מחיר למטר מכל מרצפה ואני רק מעניין אותי הסה"כ , לא היה קשה למצוא , כשבונים תמיד זה מסתכם בחמש ספרות , תחפשו חמש ספרות ויהיה בסדר … אז החמש ספרות שראיתי ממש לא התאימו לי ותאמינו לי שחיפשתי איזה נקודה שמסתתרת שם לפני המספר האחרון , לאישתי זה לא משנה , היא כבר בחרה את הריצוף משם זו בעיה שלי …

אבנר ראה את מבטי הזועם ועוד לפני שהספקתי לדבר הוא הוריד סכום למטר מכמה מרצפות , עדיין לא טוב אמרתי ….אז החלטתי לתת במה ולבחון את כישורי המסחר שלי , "אבנר , אתה לא מתאמץ מספיק בשבילנו , לא טוב , יקר מידי " אז אבנר מילמל משהו על הנחות קבלן ש"רק" הוא יכול לעשות ובגדול רק קבלנים גדולים מקבלים את ההנחות האלו (זרמתי) אז אבנר הוריד והוריד והוריד ובאמת ובתמים השתדל עד כמה שיכל עד שהגעתי רק לחריגה של 5000 שקלים מהתקציב , לא נורא אבל עדיין לא מתאים , "טוב , אבנר , חביבי , עזוב , לא מתאים , המון תודה על העזרה והניסיון להגיע לעמק השווה אבל עדיין יקר לנו , מאמי , בואי נלך " ואז אישתי דפקה לי את המבט ששמור רק לאירועים מיוחדים , תאמינו לי שאף אחד מאיתנו הגברים לא אוהב להגיע למבטים האלו … כאן ידעתי (כמו הבן שלי שבוחן את הגבולות) שחציתי את הגבול אז מילמלתי "טוב מאמי , הבנתי , אבנר , איך אתה הולך לקראתנו ?" אז אבנר הוריד עוד כמה שקלים מכמה מרצפות , גם הוא ראה את המבט , זה לא היה נעים גם לו וזיהיתי קצת מבטי אמפתיה שלו אלי…

אישתי היתה מאושרת ואני רק חיכיתי להיכנס לרכב ,למה? כי רק ברכב אדע עד כמה היה חמור הגבול שחציתי…. הנשים תמיד שומרות את התגובות לרכב … אז קיבלתי קצת בראש ברכב ונסענו …

בקיצור התקציב שלנו היה 28 לריצוף אז חרגנו ב-5000 שקלים (לא נורא , יצומצם ממחיר סעיפים אחרים בתקציב) אמרתי לכם (לעצמי), חייבים לעמוד בתקציב , זוהי המטרה שלכם לבסוף, המבחר הוא אינסופי ומהמם אבל הכל תלוי בכם , אל תיסחפו….

אתם לא רוצים להיות "עבדים" של הבית… עדיף שתשקיעו בעצמכם ובילדים במקום בקירות וריצוף.

דרך אגב מחר בבוקר גם איש איטום אמור להגיע ב-7:00 כדי לתת לי הצעת מחיר וגם ל"חלוב" ממנו המלצה במה לאטום את אחד הקירות החיצוניים שלי (הקבלן שלד שלי מבצע ואמרתי לו שלא ימרח כלום עד שאומר לו באיזה חומר לבצע מריחה).

————————————————————————————————————

טוב אז הבלוקים היו אמורים להגיע ב-7.12 אך דחינו אותה לאתמול 8.12 עקב כך שהבטון עדיין לא התייבש לגמרי.

אתמול ב-8.12 הגיעו הבלוקים מספק חומרי הבניין לשטח בשעה 8:00 .בלוק שחור 22 ס"מ 8 חורים של חברת אבן וסיד.

בנוסף ריכזתי אתמול בבוקר את האדריכלית והאינסטלור לסינכרון.

7:00 בבוקר , קפה וקורסונים על הבוטקה שהקבלן בנה ליד השטח דיברנו על מספר נשואים שהיו חייבים להיות מסונכרנים.

1. מיקום מזגנים מדוייק בכדי שנושא הניקוז שהאינסטלטור אחראי עליו ונושא ההכנה שהקבלן שלד אחראי עליו נסגר.

   קבלן השלד עושה לי הכנה לצנרת לקומת הגג ששם יישבו כל המזגנים שלי (חוסך כסף בהתקנת המזגנים), בקיצור כולם הסתנכרנו , סימנו בתוכניות והתקדמנו לנושא השני.

2. נושא האיטום , יש לי פאטיו באמצע הבית , הפאטיו מבוטן והוחלט להגביה את הבית בעוד 10 ס"מ של חצץ איטונג כדי לתת מקדם ביטחון נוסף נגד רטיבות. העלות היא זניחה יחסית . אעדכן מחיר מדוייק בהמשך.

3 . נסגר נושא כל  מפתחי החלונות ומפתחי הדלתות בבית – הקבלן יגדיל מפתחים בבנייה במספר ס"מ מכל צד כדי לקבל מפתחי נטו ובנוסף יבצע וירחיב את המפתח של ארגזי התריס (אעדכן בהמשך בזמן הביצוע)

בנוסף באותה שעה הגיעו גם האנשים של תאגיד המים לחבר לי את השעון , בזמן קבלת ההיתר מהעירייה אתם אמורים לקבל מהם גם טופס 2 שהוא בעצם הרשאה לביצוע הזמנה לקו מים + חשמל זמני (טפסים נפרדים לחשמל ולמים) , אתם מפקססים לתאגיד המים את ההיתר ואת את טופס 2 , לאחר מכן תאגיד המים שולח מפקח לשטח לבדיקה לקראת התקנה.

משלמים על השעון ומתאמים מולכם התקנה. אני שילמתי 1400 שקלים.

בקיצור החברה של תאגיד המים הגיעו לשטח , הערך חמשיה חברה עם טנדר וטרקטור, המפקח הגיע עם פרצוף קצת חמוץ ואומר "לא הכנתם פילר , לא פינתם פסולת (פסולת של השכן ישבה בדיוק על מיקום הנקודה ועדיין לא פינו אותה),בקיצור אני , האדריכלית והקבלן ניסנו לשכנע אותו שלא יעזוב… למזלי באותה דקה בדיוק הגיע האינסטלטור שלי שהכיר אותו טוב והוא התרצה והתחיל לעבוד , הם פינו את הפסולת למקום אחר בשטח עם הטרקטור שלהם.

מדדו נקודת אפס של השטח (הקבלן שלי סימן להם).

אני יצאתי מהשטח לאחר שראיתי והכל מסונכרן ומתקתק לשאר היום.

 חומרי המליטה הגיעו….

 

 

 בנתיים האדריכלית והקבלן מסתנכרנים

 

 

הבלוקים הגיעו…

 

כדי לפנות מקום למשאית ,הנהג הזיז את רשת ה-10 של הממ"ד למקום אחר כדי שיוכל להגיע קרוב ככל הניתן לבית

 

 

 

בלוק שחור 22 8 חורים

 

 

בלוקים

חברת אבן וסיד 

שורת הבלוקים הראשונה,מתחת יש שורת בטון 20 ס"מ נגר רטיבות

 

מותחים חוט לאורך פינות הבניין לפילוס שורת הבלוקים

 

בנתיים פועלים של תאגיד המים מבצעים חפירה לקו המים

 

 

האדריכלית והאינסטלטור מסתנכרנים

 

 יום העבודות והתיאומים מול כולם עובר בהצלחה…

דרך אגב שימו לב לבוטקה שהקבלן בנה לעצמו לארוחות הצהריים

 

 

פילוס הבלוקים ע"י מתיחת חוטים לכל האורך

 

 

 

 

בלוק U לחגורות הבטון

 

מדידה לסימון קו המים

 

הכנת הצינור המים

 

תפיסת החוטים על הבלוק ומשיכה לכל אורך הבית

 

  שופכים את הטיט לתוך רשת ומנערים לדלי לניפוי הגרגירים

 

 הלחמת כוסית לתוך קו המים למשיכת צינור לשעון שלי

 

ניקוז קו המים לקראת הרכבת השעון

 

שעון וברז המים מורכב ומוכן

 

 

יום עבודה הסתיים , חלק מהקירות עד לתחתית חגורה הסתיימו

כולל החדרת עמודים

 

מחר אני הולך לעדכן את הקבלן על ביטול 2 חלונות בצד הדרומי … אישתי לא רוצה אותם בגלל שמירה על פרטיות.

 

נמשיך לעדכן….