עודכן לאחרונה בתאריך 24-05-2019 על ידי תומר חן ריחאנה

מעלית ביתית – מה התהליך וכמה עולה מעלית ביתית ?!

היי חברים ,

תכלס , אני ממש מופתע לגבי כמות הבונים שמתקינים מעליות בתיות , דבר שכדאי מאוד שתכירו ותלמדו מה אתם צריכים וכמובן מהי העלות… 🙂

 

נתחיל ? קדימה 🙂

קודם נתחיל עם תיאור התהליך והמלצה של בונה מהקהילה שלנו

הותקנה אצלנו בבית, בית בן 4 קומות, מעלית ביתית של אלקטרה תעמל. כבר בשלב התכנון ערכנו תיאומים מול אנשי אלקטרה תעמל, האדריכל קיבל הנחיות ונתן לזה ביטוי בתכניות העבודה. לתיאום התכנון ישנה חשיבות רבה ביחס לפיר, למיקומו, לגודלו, לעומקו ולגובהו, למיקום ארון המעלית, ולמעבר תשתיות. השיח עם אלקטרה תעמל הרגיש מאוד מקצועי, שלא משאירים דברים פתוחים. מנהל הפרויקט מטעם אלקטרה וצוות ההתקנה התנהלו כמו שצריך, כאילו הרכיבו מטוס. השירות היה נהדר (דווקא אנחנו אלו שפה ושם עיכבנו 😬 ומצדם סבלנות אין קץ). המעלית עובדת בצורה תקינה לגמרי, ללא תקלות, כבר שנתיים. מרוצים מאוד שהחלטנו להתקין מעלית בגלל הנוחות להעלאת דברים כבדים, לעליה מקומת המרתף עד לקומת הגג ולאחרונה גם הפרדנו בין הבית לקומת המרתף והשימוש התגבר. לגמרי נוחות אבל בהחלט גם צורך. השיח מול אלקטרה תעמל הרגיש כמה רמות מעל חברות אחרות שעוסקות בתחום וגם המחיר היה הוגן.

 

כיום לא מעט בתים בקהילה נבנים ב-3 ו-4 קומות ולכן יש צורך במעלית , מעלית ביתית כזו מעבר לכך שהיא מוצר נוח ומאוד שמיש בבית החדש שלכם ומעבר לנוחות וליוקרה יש כאן גם מחשבה לטווח הארוך, שהרי כולנו מתבגרים עם הזמן  והעליה  במדרגות  הופכת לקשה יותר. בניית מעלית ביתית נותנת מענה מדהים לעניין הזה, כך שכאשר נתבגר לא נצטרך למכור את הבית שאנחנו כל כך אוהבים ורגילים אליו וגם אם כן , מעלית כזו מעלה מאוד את ערך הבית ובוודאי שההשקעה בה משתלמת.
מעלית פרטית ממוצעת עולה בין 90 אלף ל 120 אלף ש”ח,  למחיר הזה יש להוסיף את עלות בניית הפיר, אולם ברוב המקרים, כאשר בונים בית חדש , הפיר נבנה כחלק מהשלד וחוסך את עלויות הבנייה בנפרד.

רק כדי לעשות לכם סדר , מעלית ביתית זו בעצם מעלית הידראולית ששונה  ממעלית רגילה מבחינת המערכת , ההכנות , המהירות ועלויות ההתקנה והתחזוקה.
לדוגמא על מנת להתקין מעלית בניין יש צורך בהכנת גודל פיר של 4 מ”ר!!! כשמדובר במעלית פרטית יש צורך רק ב-2.5 מ”ר, במעלית ביתית אין צורך בחדר מכונות,יותר קל לקבל היתר בנייה, משום שפיר המעלית הוא קצר יותר ולא חורג מגבולות התקרה. אם במעלית בניין יש צורך להכין בור לפיר בעומק של כ-1.5 מטר במפלס התחתון אז במעלית ביתית יש צורך בין 12 ס”מ ל- 25 ס”מ בלבד!
כל ההבדלים האלו הם מהסיבה הפשוטה שמעלית ביתית נכנסת לקטגוריה של “מעלון” ולכן לא רק שהיא יותר זולה ממעלית בבניין משותף אלא גם פשוטה הרבה יותר להתקנה .

המעלית הביתית נבנית מראש בגודל כזה שיאפשר נגישות להכנסת כיסא גלגלים במקרה הצורך.

המעלית הביתית יכולה לשאת 4-5 אנשים , המעלית הביתית יכולה להיות מותקנת גם בתוך פיר שיותקן חיצונית לבית שלכם או בתוך הבית כמובן  וניתן לקבל אותה במגוון רחב של צבעים וגימורים: פרקט, פורמייקה, זכוכית, עם דלתות אטומות או שקופות, ואפילו אתם יכולים לרצף אותה עם אותו ריצוף שריצפתם את הבית, הכל לפי מה שאתם רוצים מבחינה עיצובית.
אגב , את המעליות ניתן להתקין גם בכל בית קיים, זה חשוב במידה ואתם מעוניינים בהתקנת מעלית ביתית  אך התקציב אינו מרשה לכם כרגע מומלץ להכין מקום לפיר מתאים כבר בשלבי התכנון המוקדמים של בניית בית חדש, ולבצע את התכנון יחד עם האדריכל וחברת המעליות  כדי להתאימה לצורכי המשפחה. חשוב ביותר לבצע תיאום תיכנון וכמובן ביקור בשטח של החברה שסגרתם איתה כדי להגיע ולבדוק את האתר, לבצע מדידות וללוות אתכם מקצועית .

עלות תחזוקה –  עלות תחזוקה של מעלית פרטית מסתכמת בכמחצית מעלות תחזוקה של מעלית בניין. בערך כ- 3,000 ש’ בשנה ואתם מקבלים ביטוח מקיף, שירות תיקונים וחלפים וביקורות בטיחותיות הנדרשות על פי התקן.

טיפים חשובים

  • חשוב לבדוק שהמעלית מיוצרת ע”פ התקן הישראלי 8141
  • חשוב לבדוק היכן מיוצרת המעלית ומאיזה חומרים. (המומלץ ביותר: מעליות עם תא נוסעים הבנוי מפלדה)  *יש בשוק מעליות המיובאות מאירופה עם תא נוסעים הבנוי ממסגרת אלומיניום וקירות מחומר סיבית. אלה הם חומרים דליקים ולא חזקים. ֹ
  • חשוב לבדוק את מידת ההתאמה של המעלית לצרכים ולרצונות שלכם! מעלית מייבוא לא תמיד יכולה להתאים לצרכים של כל משפחה גם בצד העיצובי וגם ברמת הגימור
  • חשוב לבדוק מה כולל המחיר והאם יש אפשרויות בחירה של עיצובים, ידיות אחיזה ומשיכה ועוד. ֹ
  • חשוב לבדוק את אמינות החברה והאם הספק מלווה את הפרויקט בזמן הבנייה.
  • חשוב לבדוק מי נותן את השירות ולכמה זמן שחשוב שיהיה מענה של 24/7
  • תבקשו המלצות מבונים שסיימו עם החברה וחשוב לפחות שנה מהכניסה לבית ( יש לא מעט כאלו בקבוצות של בונים בית)
  • חשוב ללכת לחברות וותיקות ועם ניסיון* לייעוץ תכנון עבורכם דרך בונים בית אתם מוזמנים ליצור קשר ומהנדס מחברת אלקטרה ייתן לכם שירות מדהים בהצלחה !!!

לייעוץ תכנון מקצועי ניתן לתאם עם משה רווח איש הקשר לטובת חברי קהילת בונים בית בטופס הבא או בטלפון 0549006060

תומר חן ריחאנה

 

השאר תגובה