מדריך והנחיות לכתיבת חוות דעת

בונים בית הפכה במשך שנים לאתר והקהילה הגדולה והאמינה ביותר בישראל ולא בכדי , לנגד עיננו תמיד ההצלחה של המשפחות הבונות ומצד שני אמינות חוות הדעת על בעלי מקצוע וספקים ולכן אנו שמים דגש על בקרה לתהליכים תקינים של השארת חוות דעת בקהילה.

לפני שאנו מפרסמים את חוות דעת הקהילה אנו צריכים :

 1. כתובת אימייל תקינה וחוקית
 2. טלפון נייד
 3. כתובת הבניה/שיפוץ שלכם שבה נעשתה העבודה

מהם ההנחיות לפרסום חוות דעת בבונים בית ?

 1. על חוות הדעת להיות באורך של 15 מילים לפחות. אנו לא נפרסם ביקורות שאין בהן שום פירוט. חוות דעת כגון "מצוין" או "מעולה" או "מספר 1 בארץ" לא יפורסמו.
 2. חוות הדעת חייבת להיות מבוססת על עסקה פיננסית בינכם לבין הקבלן/ספק. חוות דעת שפורסמה בפרופיל הקבלן/ספק חייבת להתייחס לתיקון, שיפוץ, בניה ושכמובן יש ביניכם חוזה כתוב או בעל פה.
 3. התוכן של חוות הדעת חייב להיות בשפה נעימה ומכבדת. אנו לא נעלה חוות דעת בכל שפה שתהיה משמיצה או מעליבה, גסות, איומים, הערות גזעניות, חוות דעת של שנאה, התקפה אישית או תוכן אחר הנחשב כבלתי הולם.
 4. את חוות דעת יש לשלוח מכתובת דוא"ל חוקית. המדיניות שלנו היא לפרסם את המייל שלך ואת אזור העבודה, בשילוב עם חוות הדעת שלך, כמו גם את המקום שבו העבודה בוצעה.
  אנו עשויים להשתמש בכתובת האימייל שלך/טלפון שלך כדי ליצור איתך קשר אם יש בעיה בחוות הדעת שלך, לעולם לא נפרסם את כתובת הדוא"ל ואת כתובת הפרויקט שלך באתר. אנו מעריכים את פרטיותך. כתובת האימייל והכתובת של מקום העבודה דרושים למטרות אימות בלבד וזאת כדי לדאוג שנוכל לתת לכם את הגישה לבעלי המקצוע המאומתים ביותר באתר ואת התוצאות הרלוונטיות ביותר.
 5. וודא שחוות הדעת שלך היא שלכם בלבד, עובדתית ומדויקת. תוכל לשלוח חוות דעת אחת על כל עבודה שבוצעה. חוות הדעת חייבת להיות קשורה לקבלן/ספק ספציפי שעבד אצלכם ואל מול עבודה ספציפית ולא חוות דעת בגדר שמועה. חוות הדעת עצמה חייבת להיות אך ורק מניסיון שלך מול בעל המקצוע/ספק, המוצר או השירות. את/ה לא צריך להתייחס למתחרים של בעל המקצוע/ספק . כפי שבונים אחרים  עשויים להסתמך על חוות הדעת שלך, אנו קוראים לך להפוך את חוות הדעת שלך למועילות, ומעל לכל, לכתוב רק אמת אל מול הניסיון האמיתי שלך. ודא שהתוכן שלך מדויק ככל האפשר לפי הידע והניסיון שלך.
 6. ודא שחוות הדעת שלך חוקית . אנו לא נפרסם ואף נסיר מהאתר, כל חוות דעת שהיא הופכת להיות בלתי חוקית. חוות הדעת יוסרו מהאתר בכל אחד מהמקרים הבאים:
  • אתם ביקשתם להסיר את חוות הדעת שלכם
  • חוות דעת שלא אומתה מולכם
  • חוות הדעת שנכתבה ולא אומתה אל מול הבונה והקבלן/ספק ויש חשד שאינו לקוח של הקבלן/ספק.
  • חוות דעת שנכתבה על ידי בן משפחה של הקבלן/ספק , במקרה כזה בנוסף פרופיל הקבלן/ספק יימחק לאלתר מן האתר
 7. לא נפרסם ביקורת על ידי  קטינים (מתחת לגיל 18). בהתאם לתנאי השימוש שלנו, עליך להיות בן 18 לפחות כדי להיות זכאי להשתמש באתר, בתור מבקר או כנציג של חברה.
 8. בעלי חברה, קבלנים או עובדים (בעבר או בהווה) אינם רשאים להירשם כצרכנים ולפרסם ביקורות על עצמם. זה נחשב להונאה ויטופל בהתאם למדיניות בונים בית.
 9. חוות הדעת חייבות להיות לא מסחריות. אנו לא נפרסם כתובות אינטרנט, כתובות דואר אלקטרוני, קוד HTML או חומרי קידום מכירות מכל סוג שהוא.
 10. חוות הדעת חייבות להיות כתובות בעברית.

 

שלכם ,

תומר חן ריחאנה